
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 2.2 Ω |
| Height | 1.2 mm |
| Depth | 4.4 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 1 MHz |
| Output Current | 100 mA |
| Output Voltage | 250 mV |
| Output Type | Voltage |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 8.1 V |
| Max Output Current | 800 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Max Input Voltage | 60 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 1.5 mA |
| Output Power | 13 W |
| Nominal Input Voltage | 60 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Type | Controller (PD), DC/DC |
| Internal Switch | Both |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$2.67251
Ext.Price$2.67251
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.67251 | $2.67251 |
| 10 | $2.02106 | $20.21060 |
| 25 | $1.93385 | $48.34625 |
| 50 | $1.82777 | $91.38850 |
| 100 | $1.72751 | $172.75100 |
| 300 | $1.63275 | $489.82500 |
| 500 | $1.54318 | $771.59000 |
| 1000 | $1.45851 | $1458.51000 |
